Červenec 2010
máme svůj řím

31. července 2010 v 9:03 kleopatra


Poslyš dobrou radu

31. července 2010 v 8:58 golem

 Dasha, Petr Kolář, Martin Pošta, Bohouš Josef


z premiery (2.)

31. července 2010 v 8:53 mona lisa

Vyšperkovaná derniérová Angelika

27. července 2010 v 19:44 angelika
Poslední červnovou sobotu se s Divadlem Broadway a jeho diváky rozloučila muzikálová markýza Angelika. Hlediště Divadla Broadway se zaplnilo do posledního místa. Diváci byli plni očekávání věcí příštích. Sál se zahalil do tmy a dech všech přítomných se uklidnil. Dveře se otevřely a vešla paní M.M. (Nelly Danko) a jeviště rozezněly první tóny muzikálu. Začátek proběhl v duchu kteréhokoliv představení: Angelika odhalila spiknutí, proto byla odstraněna do kláštera a Nicolas zabil jejího otce.
Při písni "Zásnubní terčet" nastal zlom. Monika Absolonová (Angelika), Linda Finková (Contoire) a Zbyněk Fric (Peyrac) neskrývali překvapené pohledy směřující k propadlům, odkud se vynořili tanečníci oblečení ve fotbalových dresech Angeliky a s parukami z Kleopatry. Při svatebním obřadu se Linda jala svádět Peyraca s vehemencí sobě vlastní, když do toho hrdě zapojila své zakulacené bříško. Zbyněk jí na oplátku odpověděl v tomto duchu: "Před oltář milá Contoire, já s vámi dvěma nechtěl jít."
V Angeličině ložnici nastala další zápletka, když po Angeličině replice: "Koupil jste si mě, tak si tedy poslužte." Peyrac tuto výzvu přijal, strhl ze sebe župan a vrhl se na nic netušící Moniku, která potom to kousku svého kolegy propukla v dlouhotrvající smích. V alchymistické dílně si Geno (Petr Novotný) a Stelien (Jakub Wehrenberg) pohrávali s useknutou hlavou Pompeia z muzikálu Kleopatra. Při scéně se sochou, kdy Angelika a Peyrac si vzájemně odhalují své city, poměřoval Zbyněk vnady kamenné dámy s Moničinými a přece jenom zvítězily půvaby Moniky.
Na píseň "Je to zázrak" kromě Zbyňka a Moniky tančily na jevišti masky z filmu Vřískot. Po tomto hororovém tanečku následovala královská návštěva a posléze Peyracovo zatčení, kdy královský voják projevil vcelku nečekaný zájem o osobu pana hraběte. Angeličina návštěva kláštera a setkání s advokátem Desgresem (v podání Martina Pošty) nabíralo na obrátkách. V okamžiku, kdy měl Desgres pocit, že je někdo poslouchá, otevřel dveře a z nich vypadl sluha s kalhotami na půl žerdi. Za ním vyšel upravující se voják a řekl mu: "Šmíráku."
Ve zcela nestřežené chvíli  na sebe tři tanečnice, představující řádové sestry, upoutaly pozornost vkusným striptýzem. Mimořádným zjevením byla řádová sestra roku 2008, která představila zbrusu nový řádový hábit, který se skládal z podvázané minisukně, černých lodiček, slunečních brýlích a nezbytného doplňku - cigarety. Po takovéto módní přehlídce Monika zapomněla text a nebyla schopná pokračovat dál.
Pří následujícím obrazu audienci u krále Ludvíka XIV. (Pavel Polák) nezůstala Monika svým kolegům nic dlužna a odbourala již zmiňovaného krále, když na jeho nabídku, aby s ním šla do postele odpověděla: "Nemůžu." Králova reakce byla: "A proč nemůžete?" Dostalo se mu odpovědi: "Protože se mi nechce."
Při soudním procesu zapomněl Peyrac na kterou nohu vlastně kulhá a po mírném upomenutí svou chybu napravil, soudce si vzal příklad z jedné básně a stal se trpaslíkem, Desgres trůnil v propadlém křesílku. Při poslední řeči neopomněl Peyrac zdůraznit, že dítě madam Contoire není jeho, protože on je neplodný. To bylo velmi ohromující prohlášení. Při společné písni Peyraca a Angeliky dostali sólo s tanečnicemi i divadelní technici, takže byly k vidění zajímavé taneční kreace. A v závěru tohoto vystoupení tanečník s tanečnicí se oddali své touze - samozřejmě divadelně ztvárněné.
Desgrez ukryl Angeliku do posvětí a svěřil jí do rukou Gendera, který vylezl z podzemí s telefonem v ruce. Setkání Angeliky a Nicolase proběhlo tradičně. Při tzv. forbíně pánů Gena a Steliena zapojil do děje Petr Novotný i přítomného fotografa z bulvárního plátku. Záchranná akce na osvobození Peyraca se zvrhla v okamžiku, kdy ze zamřížovaného vozíku vyskočil Zbyněk a vykřikl: "Je to léčka. Já jsem Peyracův dvojník." Poté děj dostal zas obvyklý spád: Nicolas zabil Contoire, zachránil Angeliku a byl postřelen. Nicolas (Tomáš Beroun) se loučil písní "Snad měl bych jít"  a stačil ochutnat svou krev. Angelice se narodilo dítě černošského původu. Při loučení s mrtvým Nicolasem hodil nejdřív tanečník na jeho tělo harmoniku, shodil šátek a připojil i košili. V zlomové písni "Doufám, že mi Bůh sílu dá", se Angelice dostalo ujištění od lůzy, že to dá.
Druhá polovina představení se odvíjela poklidně, žádné vtípky -  jako by došel dech - ale zdání klamalo. Básník Špína (Juraj Bernath) pochodoval po okraji jeviště a jako by přemýšlel o svých dalších činech. Desgresova píseň "Jsem vlastním pánem" měla plyšové překvapení v podobě žluté kočičky, kterou dostal Martin od company a představovala tak dosud neviditelného - pouze slyšitelného - Sorbonna. Králova milenka Madame de Montespane (Zdenka Trvalcová) zkrášlila svůj výstřih u šatů šedivým plyšovým zvířátkem. Část písně "Na příchod Antikrista chystání" odzpívala beze slov a viditelně si to užila.Nečekaná návštěva zpestřila scénu v kapli satanistů, kdy se na jevišti objevila královna Anna stíhaná kardinálem Richelieu a v patách za ním vzápětí tři mušketýři. Vypadlo to, jako by si na chvilku odskočili z nedaleké Hybernie.
Vše se uklidnilo a Angelika odzpívala svou modlitbu, ale při snímání pláště z přítomných postav překvapil Tomáš Beroun zářivou zlatou parukou. Následovaly obrazy: druhá Angeličina svatba, podpis smlouvy s perským vyslancem B. B. Alim Amirim, který svůj kostým doplnil o královskou čelenku s kobrou, příslušnou pro egyptské vládce. Takže vyhlížel zpola jako perský a zpola jako egyptský princ. Poté přišlo na řadu oznámení o smrti Filipa du Plessis de Belliera (Dušan Kollár). Královo "Ne a ne" zaznělo v plné síle a dostalo se mu neodolatelné odměny v podobně trofejí kalhotek a podprsenek. Pavel Polák v té chvíli ochutnal pocit rockové či popové hvězdy, která rozvášní své fanynky na tolik, že odhazují prádlo.
Udivený byl Zbyněk Fric, když spatřil na podlaze jeviště prádlo, ale pohotoví tanečníci využili zapomenuté kousky ke svému tanečnímu číslu. Souboj Peyraca a najatého vraha i následující Angeličin únos proběhl podle pravidel děje. V harému to vypadalo na první pohled jako vždy - vyzobané slunečnice, přátelský kolektiv ... Jen eunuch (Jakub Wehrenberg) zbožně nahlížel do časopisu s nahými dámami. Strážci harému častovali eunuchy svými negativními připomínkami, sepsanými na papíře, a obdarovali Jakuba Wehrenberga a Petra Novotného vařenými vajíčky. Angelika odmítla sultána, který jí začal bičovat. Předal bič Bachtiary bejovi Alimu Amirimu, který na Angeliku začal mluvit persky, což Moniku vykolejilo natolik, že zcela opomněla reagovat svými replikami.
Lejla Ajša (Jovanka Skrčeská) pomohla Angelice utéct. V okamžiku dopadení řekl Ali Amiri ležící Monice: "Nedělej zagorku a pojď." Souboj Bachtiary beje a Peyraca zakončil dramatičnost představení. Sladká tečka na závěr: Peyrac a Angelika opět spolu. S každým novým výstupem Peyraca zdobila Zbyňku Fricovi tvář nová další jizva. Při poslední scéně měl všechny jizvy zalepené náplastí. A to už smějící se Monika nevydržela a jala se opatrně náplasti sundávat.
Poslední tony závěrečné písně dozněly. Ke slovu se dostala děkovačka, ve které účinkující zazpívali naposled své stěžejní písně. Sálem se ozýval neutuchající potlesk. Kytice pro hlavní účinkující střídala kytici. I slza stesku sem tam ukápla. Ovace se nesly v strhujícím tempu. Diváci vstávali a tak vzdávali hold všem, kteří se na představení podíleli.
Takto ozdobená se Angelika rozloučila s divadlem Broadway. Z tohoto muzikálu se budou moci radovat slovenští muzikáloví nadšenci, neboť se přesune na nějaký čas do Bratislavy. Není vyloučeno, že se Angelika, markýza srdcí všech romantických duší, vrátí na pražskou divadelní scénu.

štěstí couvá

19. července 2010 v 21:40 Zbyněk Fric

postavy a herci

19. července 2010 v 19:13
Eragon-Edward Speleers

Arya-Sienna Guillory

Ažihad-Djimon Hounsou

Galbatorix-John Malkovich

Brom-Jeremy Irons

Durza-Robert Carlyle

King Hrothgar-Gary Lewis

Gero-Alun Armstrong

Nasuada-Caroline Chikezie

Roran-Christopher Egan

Katrina-Tamsin Egerton

Murtagh-Garrett Hedlund

obrázky

19. července 2010 v 19:11

cesta ke slávě

16. července 2010 v 11:49 Robin hoodPravá blondýna


polášek,laco,david,kříž

párkrát mlčet
Laco+Radka
POMÁDA                                                                        
                                                                   Jsme parta správná
                                                                         (8 finalistů)


Can you feel the love Tonight
(kvarteta 2)
A Whole New World
DAsha a LacoRadka Pavlovčinová - Nebe to víRadka Pavlovčinová - I Need a Hero / Holding Out for a Hero

      

Až se zblázním

15. července 2010 v 18:24 Robin hood