angelika

24. října 2009 v 17:50 |  angelika
Obsah muzikálu
Romantický děj se odehrává v době vlády Ludvíka XIV. a mapuje příběh krásné Angeliky de Sancé de Monteloup, kter´á je svým nechtěným sňatkem s Joffreyem de Peyracem vržena do víru královských intrik. Její počáteční odpor k Peyracovi se postupně mění v hluboký cit.
Shodou dramatických okolností překazí Angelika plánovanou vraždu krále. Ten je krásnou Angelikou okouzlen a chce jí získat. Ve vykonstuovaném procesu je Joffrey de Peyrac označen jako spiklenec ďábla a je na náměstí de Gréve upálen. Angelika se uchyluje mezi pařížskou lůzou a po smrti její první lásky Nicolase se stává "markýzou" pařížských plebejců.
Díky sňatku s Filipem Plessis-Belliéres se Angelika vrací mezi pařížskou smetánku. Její cesta motivovaná pomstou nespravedlivé smrti jejího manžela- Joffreyho de Peyraca ji dostává až před samotného krále. Tomu předává seznam spiklenců, tedy těch, kteří ho chtěli zavraždit. Král nechává spiklence za velezradu zatknout.
Za splnění státního úkolu, přípravy smlouvy mezi Francií a Bachtiary bejem- vyslancem sultána, vrací král Angelice majetek de Peyraca. Vyslanec Bachtiary bej žádá jako dar pro sultána Angeliku, král to odmítá a veřejně ji prohlásí za svou přítelkyni. Angelika se od krále dozvídá, že se Peyracovi podařilo z vězení uniknout, na útěku však prý zahynul. Angelika králi nevěří a rozhodne se jít Peyraca hledat.
Na zámku v Toulouse se Angelika na krátký okamžik skutečně s joffreyem setkává. Ten je však chladný, je psancem a ona má mocného ochránce- krále. Angelika se zapřísahá, že králi nikdy napatřila a také mikdy patřit nebude, ale Joffrey už mizí v tajných chodbách zámku.Zoufalá Angelika se vzápětí stává obětí únosu- zhrzený Bachtiary bej se rozhodl získat dárek pro svého pána násilím.
V sultánově harému propadá Angelika naprostému zoufalství, ale zůstává nezlomená a hrdá- odmítá být hříčkou sultánovou. Po krutém bičování se jí podaří s pomocí dvou eunuchů (dříve příslušníků pařížské lůzy) uprchnout do pouště.
Nerovný boj však záhy vzdá a prosí Boha, aby ji k sobě povolal. Upadá do agónie, tudíž netuší, že Joffrey, který se jí vydal po stopách, ji zachránil a přivezl zpět na zámek Toulouse.
Po mnohých peripetiích tak těžce zkoušená láska zvítězí
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama